Sisukord

Rimi kauplusekett, Terve Eesti sihtasutus ja Kinoteater otsisid 2017. aastal uut nimetust tegevusele, kus alkoholi ostja, ootamata ära müüja küsimust, näitab ise, omal algatusel müüjale oma dokumenti, mis tõendab tema vanust.

Võistlus kuulutati välja aprilli algul, sõnu sai esitada 12. maini nii veebis kui ka paberil. Žürii, kuhu kuulusid Paavo Piik Kinoteatrist, Triin Sokk ja Andero Uusberg Terve Eesti sihtasutusest, haridusaktivist Triin Toomesaar ja ajakirjanik Rivo Veski, valis 300 pakkumuse hulgast välja liitsõna eaviibe, mille oli esitanud Marju Raudne. Teise koha võitis tuvama (Brita Järve) ning kolmanda pühi lokki (Enno Kuld). Lisaks märgiti ära sõnad identima (Liidia Lednei), isiklema (Elisabeth Sinisalu) ja pruuvima (Merle Orgmets).

Samal võistlusel valiti parimaks venekeelseks vasteks докажи ’tõenda’ ning see sõna annab mõistest palju täpsema pildi kui eaviibe. Tarvilikud sõnad mõiste väljendamiseks on ka eesti keeles juba olemas: vanust tõendama, vanuse tõendamine, vanusetõendus.

Kirjandus

Anna tagasisidet