Sisukord

Lennuliiklusteeninduse ASi eestvõttel kuulutati 22. septembril 2017 välja sõnavõistlus, et leida eesti vaste inglise terminile remote tower. Mõiste sisuks on lahendus, mille puhul lennujuhtidele kuvatakse visuaalne info videosüsteemi vahendusel, see võimaldab lennujuhtidel töötada mujal kui lennujuhtimistornis.

Sõnavõistluse žüriisse kuulusid Peep Nemvalts Tallinna ülikoolist, Mari Öö Sarv Tallinna tehnikaülikoolist, Tiina Leemets eesti keele instituudist, Andres Lainoja lennuametist, Katrin-Annika Poell Tallinna lennujaamast ning Kaljo Kangur, Arno Taremäe, Allan Tart ja Teele Kohv lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsist. Tulemused kuulutati välja 9. novembril 2017.

Võistlusele esitati 346 pakkumust, millest jäid sõelale liitsõnad irdkeskus (autor Aavo Luuk, kes kuulutati ka võistluse võitjaks) ja kaugtorn, lisaks märgiti ära liitsõna videotorn ja tuletis tüürik. Žürii soovitas inglise termini remote tower eesti vastena võtta kasutusele liitsõna irdtorn, uudissõna on lennunduses ka käibele tulnud.

Kirjandus

  • Teele Kohvi e-kiri Tiina Leemetsale ja Maire Raadikule 11. X 2021.

Anna tagasisidet